MICOPS NEDİR

MICOPS ; madencilik, lojistik, hafriyat, yol ve baraj inşaatları sektörlerinde yapılan operasyonel işlemlerin bir bütün dahilinde ele alınıp, üretim değerleri ile karşılaştırılması, böylece elde edilen istatistik ve rasyonel bilginin yorumlaması ile şirket süreçlerine micro-macro perspektifler geliştirme ve her türlü karar ve denetim destek mekanizmasını kullanıma sunmayı hedefleyen bir iş zekası ve varlık yönetim platformudur. 2 yıl ar-ge, 2 yıl yazılım geliştirme, 1 yıl saha testleri sonucunda ortaya çıkmış olan MICOPS yani “micro operations” çalıştığı işletmenin kullanıcı verimliliği dışında, kaynak verimliliği konusunda da çözümler sunmaktadır. Çoklu dil ve kültür desteği sayesinde şirketinizde çalışan yabancı personelleriniz de kolaylıkla MICOPS‘ a adapte olabilirler.

KAZANIMLARINIZ NELERDİR?

MICOPS Tercih eden kurumlar, Mühendis ve tekniker kadrolarının verimliliği yanında, Daha verimli kaynak kullanımı elde ederler. Kaynakların ve performansın analiz edildiği, hedeflerin ve üretim değerlerinin kontrol edildiği bir platforma sahip olurlar. Sistemlerindeki kare delikleri ve aksayan noktaları kolaylıkla tespit edebilirler.

DESTEK HİZMETLERİ

MICOPS, Yazılım kurulumundan, projelendirmeye, Teknik ve Oryantasyon eğitimlerinden, Soru ve Destek taleplerine kadar pek çok konuda destek hizmetlerini verecek şekilde yapılanmıştır. Ancak bu destekleri Oluşturduğu Partner network’e dahil firmalar tarafından verilmesini sağlar.Müşteri kurum,partner firmadan memnun değil ise destek talepleri için yeni partner firma ya da MICOPS dan doğrudan destek talebinde bulunabilir.

Eğitim Politikası

MICOPS, Eğitim stratejilerinde sürekli eğitimi öngörmektedir. Bu sebepten gerek dökümantasyon ve Online eğitim kanalları, gerekse kurumlarda yerinde eğitim ve oryantasyon eğitimlerinin yanında, Yazılım kullanımı ve ileri raporlama  eğitimleri gibi pek çok ek eğitimi müşterilerine sunmaktadır. Son kullanıcı eğitimlerini kurum noktasının ötesinde, Maden Mühendisliği ve İnşaat mühendisliği fakülteleri gibi alanlara, tanıtım ve eğitim seminerleri, uygulama workshoplar vasıtası ile taşımaktadır.

Fiyat Politikası

MICOPS, kurum fiyatlandırma politikasında, projenin büyüklüğünü baz alır. Kullanıcı sayısı, veri büyüklüğü, modül seçimi, eklenti talepleri, destek paketleri gibi pek çok kriter fiyatlandırmayı etkilemektedir. Tekil Proje Lisansı, Kurumsal Lisans, yanında Platform Kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Yatırım Bedeli 50 milyon dolar altı olan projelerde kiralama avantajlı olabilmektedir.

BAŞLICA çözümler

FİLO YÖNETİMİ

Alışıla gelmişlerin aksine MICOPS filo yönetim, Araçların salt pozisyonlarını takip etmek amacının dışında…

Raporlama ve KPI

İşletmenizde dijital ortamda Kayıt altına aldığınız ve yönettiğiniz tüm dataların, karar verme süreçlerinde bir…

Aktivite Yönetimi

Açık ve kapalı işletmelerde oluşan günlük üretim, mobil ekipman faaliyetleri, Delme, Sondaj, Pompa, Patlayıcı…

MOBİL EKİPMAN YÖNETİMİ

Mobil ekipman yönetimi ile açık yada kapalı ocak işletmenizde faaliyette bulunan tüm mobil ekipman ve bu…

KURUMSAL VARLIK YÖNETİMİ

İşletmenizde bulunan tüm kaynağın birbirleri ile olan ilişkileri göz önüne alınarak faaliyetlerinin kayıt altına…

Planlama ve Vardiya Yönetimi

Yıllık bütçe ve üretim hedeflerinize göre, materyal tedariği, üretim planlama, vardiya işlemlerinin kayıt altına alınması…

Forecast ve BI

Forecast & BI modülü, Alışılagelmiş raporlamanın ötesinde. Matematiksel ve istatistiki tahminlere dayanarak yüksek…

Bütçe Modülü

İşletmenizde dönemsel bazda limitlendirdiğiniz her türlü üretim ve tüketim hedefi, para, zaman, ton vs. gibi sınırsız…

MÜKEMMELLİK GELENEĞİ

Ölçeklenebilirlik Seviyesi
90%
Sürdürülebilirlik
100%
Kuruma Özgü Geliştirilebilirlik
84%
Ölçeklenebilirlik
Sürdürülebilir
Geliştirilebilir

MICOPS’ u tercih ettiğiniz zaman siz onun değil o sizin dünyanıza ayak uydurur. Ölçeklenbilir mimarisi sayesinde ihityacınız olmayan özellikler kaldırılıp ihtiyacınız olan özellikler kurum kültürünüze göre yeniden şekillendirilebilir. Sürekli Ar-Ge ve iş analiz çalışmaları ile en güncel teknik ve ihtiyaçlara göre şekil alır ve güncel olarak sürdürülebilir. Kurumun taleplerine göre kolaylıkla Yeniden yapılandırılabilir ve Geliştirilebilir. Dinamik raporlama Modülleri ve Excel entegrasyonları ile raporlama sınırları ortadan kalkar.

Kısaca MICOPS kendisini sizin dünyanıza ayak uyduracaktır.

EKİBİMİZLE TANIŞIN

EKİBİMİZDE YER ALMAK İSTER MİSİN?

DEMO VE YARDIM TALEBİNDE BULUNMAK İÇİN